Review 26.kolo TJ Baník Štiavnické Bane - FK Šalková 3:2 (1:2)

20.06.2015 16:14

TJ Baník Štiavnické Bane - FK Šalková 3:2 (1:2)

Góly: 15' Budinský 1:0, 38' Zimnikoval 1:1, 42' Štubian 1:2, 48' Blaškovič (11m) 2:2, 60' Michalek 3:2.

Žlté karty: 90' Blaško - 11' Pe. Dobrík, 37' Bursa.

Zostava Š. Bane: Blaško - Caban, Košarník, Blaškovič, Dlhoš, Penksa, Drexler (90' Malatinec), Michalek (K), Hudák (59' Neuschl), Budinský (88' Haboš), Pastier.

Zostava Šalková: Vernarský (K) - Bursa (78' Mesík), Pa. Dobrík, Štubniak, Pe. Dobrík - Štubian, Mikulec, Palovič, Šimčík - Chovanec, Zimnikoval.

Počet divákov: 200.

Do posledného zápasu sezóny vstúpili lepšie domáci hráči, ktorí svojho súpera hneď od začiatku zatlačili z čoho pramenili viaceré šance. Po jednej z nich mohol už v 3' minúte odpískať rozhodca penaltu v prospech domácich hráčov, ale nemal nato odvahu. Domáci však ďalej tlačili hostí a vytvorili si ďalšie šance, ktoré však nedokázali presne zakončiť. Dokázali to až v 15' minúte, keď centrovaná lopta prešla celou šestnástkou a skončila na zadnej tyči, kde ju do siete upratal Budinský a otvoril skóre zápasu. Po tomto góle sa domáci uspokojili a nechali hrať viac hostí, ktorým ako keby inkasovaný gól prospel a začali hrať ofenzívnejšie. Hostia sa začali presadzovať a dostávali sa do šancí, jednu z nich nedokázal zakončiť Zimnikoval ked prešprintoval troch domácich hráčov ale brankár Blaško ho vychytal. Nakoniec sa však Šalková dočkala keď Zimnikovala pekne vysunul Bursa a útočník Šalkovje sa druhý krát nepomýlil. Po góle hostia ešte viac zatlačili domácich a nemuseli ani dlho čakať na svoj druhý gól, ktorý po výbornej akcii Chovanca vsietil Štubian. Do šatní sa išlo teda za stavu 2:1 pre hosťujúcich hráčov, ktorý predviedli výbornú záverečnú 15 minútovku.

Do druhého polčasu vstúpila ale Šalková ako prispatá a domáci sa to snažili čo najviac využiť. To sa im aj podarilo, keď hosťujúci hráči faulovali v pokutovom území a rozhodca nariadil pokutový kop proti Šalkovej. Pokutový kop premenil domáci hráč a vyrovnal stav zápasu na 2:2. Po góle domáci ožili a prevzali iniciatívu do svojich rúk, paradoxne si však veľkú šancu vypracovali hostia, keď sám na bránu išiel Zimnikoval, ale domáci brankár ho vychytal. Po tomto momente sa presadili opäť domáci hráči, keď centrovanú loptu zahlavičkoval domáci útočník do siete Šalkovej a domáci tak po druhý krát v zápase vyhrávali. Z gólu sa ale dlho nemuseli tešiť, pretože Šalková vrhla všetky sily do útoku a pramenili z toho aj jej šance. Prvú veľkú šancu si vypracoval Štubian keď ho pekne našiel hlavou Palovič, ale namiesto strely volil kľučku na hráča domácich, ktorý mu loptu vypichol. V ďalšej šanci bol opäť Štubian, ktorý tento raz zakončil, ale vyrazenú strelu domáci hráči odkopli do bezpečia. Poslednú veľkú šancu si Šalková vypracovala v nadstavenom čase po rohovom kope hlavičkoval Pa. Dobrík, ale jeho hlavičku domáci hráči vykopli z bránkovej čiary a rozhodli tak, že 3 body ostanú doma. Šalková sa touto prehrou pripravila o konečné 2.miesto v tabuľke a vďaka tomu, že Pliešovce nezaváhali skončila na celkovom 3.mieste, čo si myslím, ťe zodpovedá priebehu sezóny.

Výsledky ostatných zápasov 26.kola:

sobota 13.06.2015 o 17:00 h TJ Sokol Repište – OFK 1950 Priechod 0:1 (0:1)

sobota 13.06.2015 o 17:00 h JUPIE Podlavice Badín – OŠK Lieskovec 7:3 (2:0)

sobota 13.06.2015 o 17:00 h ŠK Hrochoť – ŠK Voznica 3:0 (kontumačne, hostia na zápas nepricestovali)

sobota 13.06.2015 o 17:00 h TJ Sokol Medzibrod – OFK Slovenská Ľupča 1:1 (1:0)

sobota 13.06.2015 o 17:00 h TJ Tatran VLM Pliešovce – ŠK Partizán Čierny Balog 3:0 (1:0)

sobota 13.06.2015 o 17:00 h FK 09 Bacúch – ŠK Sásová 6:2 (2:1)