Review FK Šalková - Jupie Podlavice Badín (B) 3:1 (2:0)

FK Šalková – Jupie Podlavice Badín (B) 3:1 (2:0)

Góly: 9‘ Šimčík 1:0, 29‘ Mikulec 2:0, 70‘ Pa. Dobrík 3:0, 85‘ Jobko 3:1.

Žlté karty: 67‘ Štulajter, 78‘ Mikulec – 67‘ Kubajda.

Zostava Šalková: Vernarský (K) – T. Tuček, Pa. Dobrík, Štubniak, Bursa – Štubian (68‘ Mesík), Mikulec, Palovič, Šimčík – Chovanec (75‘ Baran), Štulajter.

Zostava Podlavice: Kubajda – Baláž, Polák, Nemec (K), Žiška – Valach, Figúr, Glovňa, Javorčík – Zehnal, Jobko.

Počet divákov: 150.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hráči, ktorí sa snažili od začiatku zápasu diktovať tempo hry a nepustiť hostí k ohrozeniu brány alebo gólu. Ich raketový štart taktiež znamenal gól v hosťujúcej sieti už v 9‘ minúte zápasu. Po peknom centri T. Tučeka sa dostal k lopte Šimčík a peknou hlavičkou nedal hosťujúcemu brankárovi Kubajdovi šancu. Po góle sa domáci ukľudnili, ale hostia postupom času začali hroziť. Útoky ťahali najmä stredom poľa a domáca obrana mala čo robiť aby ich ubránila. Keď sa už Podlavice dostali do šance tak situácie riešili zle, buď prihrávkou navyše alebo nepresnou a slabou strelou. Domáci hráči naďalej hrozili hosťom, ale ich finálne prihrávky dlho nevedeli nájsť adresáta, inak tomu nebolo ani pri druhom góle. Palovič sa snažil vysunúť dvojicu Mikulec, Chovanec, ale hosťujúci obranca dobre zasiahol, no jeho hlavička smerovala len k Mikulcovi, ktorý krásnou strelou z voleja nedal šancu brankárovi hostí a zvýšil stav stretnutia na 2:0. Druhý gól domácich ukľudnil a vrátili sa k svojej typickej hre s vysokým držaním lopty a veľkým počtom prihrávok. Na konci prvého polčasu sa už nič vážnejšie neudialo a tak sa šlo do šatní za stavu 2:0 pre domácich hráčov, ktorí mali viac z hry a viac chceli tento zápas vyhrať.

Druhý polčas začal rovnako ako prvý, Šalková vedela, že prípadný gól Podlavíc by ich dostal pod tlak a tak sa snažili pridať tretí gól aby definitívne zlomili odpor hostí. Hostia sa však dlho nedokázali presadiť a bola to naopak Šalková, ktorá mala znova viac z hry a dokázala si vypracovať viac šancí. V zápase sa začalo zbytočne pritvrdzovať čo si odniesol najmä brankár hostí po zrážke so Štulajterom a následnej roztržke s ním hlavný rozhodca udelil obidvom žlté karty. Práve tento moment rozhodil brankára hostí natoľko že o tri minúty nato po rohovom kope inkasoval po dorážke od Dobríka gól na 3:0. Tento gól Šalkovú ukľudnil, ale tá ďalej hrala a snažila sa zvýšiť svoj náskok. Najbližšie k tomu bol jej najlepší strelec Palovič, ale jeho prízemná strela skončila len na žrdi brány hostí. Na konci zápasu sa zníženia dočkali aj hostia, keď sa dokázal presadiť ich najlepší strelec Jobko, ktorý nedal brankárovi domácich šancu. Zápas sa teda skončil presvedčivým a zaslúženým víťazstvom domácich hráčov, ktorých domáci diváci vytlieskali pri odchode do šatní. Pre Šalkovú to bolo už 7 víťazstvo za sebou a tak sa znova o krok priblížili konečnému druhému miestu v tabuľke a prípadnej účasti v 4.lige.

Výsledky ostatných zápasov 25.kola:

nedeľa 07.06.2015 o 17.00 h ŠK Voznica – TJ Sokol Repište 2:3 (0:2)

nedeľa 07.06.2015 o 17.00 h OFK Slovenská Ľupča – ŠK Hrochoť 2:1 (0:0)

nedeľa 07.06.2015 o 17.00 h OFK 1950 Priechod – TJ Baník Štiavnické Bane 0:4 (0:2)

nedeľa 07.06.2015 o 17.00 h OŠK Lieskovec – ŠK Sásová 5:0 (2:0)

nedeľa 07.06.2015 o 17.00 h FK 09 Bacúch – TJ Tatran VLM Pliešovce 1:2 (0:1)

nedeľa 07.06.2015 o 17.00 h ŠK Partizán Čierny Balog – TJ Sokol Medzibrod 4:3 (0:1)